вівторок, 21 березня 2017 р.

До бібліотекарів та читачів з любов`ю!


21 березня надзвичайний день у календарі, який об’єднав Всесвітній день поезії та Міжнародний день лялькаря.
Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру 
Джівада Золфагаріхо (Іран).
У 2000 році на XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він виніс дану пропозицію на обговорення. Але, не дивлячись на те, що дискусія про місце і час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішене. Тільки лише через два роки, на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, дата святкування була визначена. Традицію Свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме в цей день всіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день лялькаря.
Президент УНІМА Маргарета Нікулеску звернулася до всіх діячів театру ляльок із закликом перетворити день 21 березня в захоплюючий ритуал на славу лялькового театру: «Нехай у цей день грають лялькові вистави, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, хай об'єднуються всі професіонали і любителі одного з найдавніших видів мистецтва — театру ляльок! Нехай всі навколо стануть учасниками нашого свята! Нехай усі опиняться в театрі ляльок!».
А на думку відомої діячки індійського театру ляльок Капіл Ватсяаян: «Світ лялькового театру — це невинність дитинства, його чистота і безпосередність, і мудрість філософа. Для мене театр ляльок завжди таїть особливу чарівність, оскільки є унікальним явищем у сфері мистецтва: за своєю дивовижною простотою і, одночасно, за своєю багатозначностю це — справжнiй Всесвіт таємничого й образного, загадкового і фантазійного. Виникаючи в реальному часі та просторі, театр ляльок повертає нашим душам справжню сутність ... ».
Всесві́тній день пое́зії — свято, яке відзначається щороку 21 березня. Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.
І саме в цей день до бібліотеки завітав житомирський художник, поет, лялькар Сергій Соловйов з подарунком  авторських сувенірних листівок «Житомир: Портрет часів міста».  

Немає коментарів :

Дописати коментар